Otopark Otomasyon Sistemleri

 

Firmamıza ait olan PARKONOM markası ile otoparklarınızın ihtiyacı olan otomasyon sistem ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

PARKONOM, adına ilham olan metronomun müziğin ritmini tuttuğu gibi otoparkların ritmini tutmakta, verimini arttırmaktadır.

AKASYA – VADİ İSTANBUL – METROPOL İSTANBUL – SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI gibi birçok referans projede hizmet vermekte olan sistemlerimiz, Türkçe yazılımları ile kullanıcı kolaylığı sağlarken, detaylı rapor ve istatistik üretmesi ile verimliliğin ölçülebilmesine olanak sağlamaktadır.

Yazılım ve donanım teknik desteğinin yurt içinden sağlanıyor olması, işletmenizin sürekliliğinin garantisidir.

PARKONOM sistemlerini dört ana başlıkta toplayabiliriz; 

Bir sorunuz var mı?

Bize ulaşın

PARKONOM – Otopark yönlendirme sistemi

Kapalı otoparklarda, video dedeksiyon yaparak çalışan yönlendirme sistemidir. Sistemin gelişmiş altyapısı sayesinde son derece detaylı veri elde etme imkânı bulunmaktadır. Sistem, araçların boş park yerine yönlendirilmesi dışında özellikler de taşımaktadır;

✔️ Plaka sorgusu yapılarak aracın park edildiği yerin bulunması,

✔️ CCTV sistemi kapsamı dışındaki park yerlerinin görüntü kaydının yapılarak tesis güvenliğinin sağlanması,

✔️ Misafirlerin boş park yerlerine yönlendirilmesi,

Sistem, plaka ve araç sorgusu yapma imkânı tanıdığı için, pazarlama fonksiyonunuzu destekleyecek bir çok veriye ulaşmanızı sağlamaktadır. Türkçe kullanım imkânının da desteği ile işletme veriminizi arttırmanız için en büyük destekçiniz olacaktır.

Ürünlere ait teknik detaylar, daha verimli bilgi aktarımının sağlanabilmesi için, dokümanlarla birlikte, karşılıklı yapılacak toplantıda sunulacaktır.

PARKONOM – Otopark ücretlendirme sistemi

Plaka tanıma ( PTS ) ve bilet olmak üzere iki ayrı ücretlendirme sistemimiz mevcuttur. Bu sistemler otoparkta abone ve kısa süreli parklanmaları düzenlerken, parklanma sürelerinin ve gelirin ölçülmesini, maksimum denetlemenin yapılabilmesini sağlar.

Ürünlere ait teknik detaylar, daha verimli bilgi aktarımının sağlanabilmesi için, dokümanlarla birlikte, karşılıklı yapılacak toplantıda sunulacaktır.

PARKONOM – Araç geçiş sistemi

Çoğunlukla, ücretsiz otopark kullanım imkânı sunan, konut-işyeri gibi tesisler için tasarlanmış bir ürün paketidir. Plaka tanıma-HGS gibi opsiyonlarının işletme ihtiyacına göre belirlenebildiği sistemlerimiz, işletmenizde denetlemenin artmasını sağlamaktadır.

Ürünlere ait teknik detaylar, daha verimli bilgi aktarımının sağlanabilmesi için, dokümanlarla birlikte, karşılıklı yapılacak toplantıda sunulacaktır.

PARKOCELL – Üst entegrasyon platformu

PARKOCELL, PARKONOM sistemleri başta olmak üzere, otopark işletmelerinde kullanılmakta olan otomasyon sistemlerinin tek çatı altında toplanarak ortak rapor üretebilmelerine imkân tanıyan bir platformdur.

Bu sayede daha az personel ile daha verimli bir işletme yönetimi sağlanabilmekte, sistemlere ilişkin ortak raporlar alınabilmektedir.

Ürünlere ait teknik detaylar, daha verimli bilgi aktarımının sağlanabilmesi için, dokümanlarla birlikte, karşılıklı yapılacak toplantıda sunulacaktır.