Hakkımızda

2A GRUP, tasarım, uygulama ve işletme fonksiyonları ile otopark konusunda, tüm aşamalarda hizmet verebilen tek firmadır. Deneyimli uzman kadrosu ile uzun yıllardır bir çok büyük projeye büyük katkı sağlamış olması nedeni ile misafirlerinin mutluluğunun ön planda olduğu yatırımlarda tercih edilmektedir.

0
TECRÜBE
0
PROJE
0
PARKONOM KULLANICISI

Tarihimiz

1994
2002
2012
2012
2013
2017
2018
2019
2019

1994

İlk adım

Uzun yıllar hizmet verilecek Otopark & Trafik sektörüne ilk adım 1994 yılında atıldı.

2002

Yeni bir dönem

Nautilus AVM’de ilk kez uygulanmış olan noktasal bazlı dolu boş sistemi, bireysel katkılarla devreye alındı.

2012

Doğuş
Sektöre hizmetlerimizi 2012 tarihinden itibaren 2A GRUP olarak sürdürmeye başladık.

2012

PARKONOM doğdu

Türkiye’nin ilk kameralı otopark yönlendirme sistemi PARKONOM doğdu.

2013

PARKONOM için ilk büyük proje

AKASYA projesinde PARKONOM başarısını kanıtladı. Sistem hala kullanılmaktadır.

2017

Kentsel dönüşüm

%100 özel sektör payı ile yapılan en büyük kentsel dönüşüm projesi olan PİYALEPAŞA İSTANBUL’da bir mahallenin altı mono blok otopark olarak planlandı.

2018

Şehir Hastaneleri

Türkiye’nin en önemli projeleri arasındaki 4 Şehir Hastanesine tasarım/proje danışmanlığı hizmeti verildi.

2019

Yeni ürünümüz PARKOCELL

Dünyada, birden fazla otopark sisteminin aynı anda ekrana veri aktarabildiği ve çapraz sorgulamanın yapılabildiği tek üst entegrasyonu olan PARKOCELL projelerde kullanılmaya başladı.

2019

Yeni keyif adresiniz

Otomobilini ve kendisini sevenlerin buluşma noktası olan CARBEQUE ticari hayatına başladı…

ŞİRKET DEĞERLERİMİZ

Çok uzun yıllardır işimize duyduğumuz sevgi ve tutku ile bir çok projeye büyük katkıda bulunduk. Yatırımcılarla ve kullanıcılara bu sevgiyi geçirerek, otoparkın sadece aracın bırakıldığı bir yer olmayıp, misafirlerin ilk karşılandığı alan olduğu fikrini aşıladık.

Tasarım/Projelendirme aşamasından itibaren işletme aşamasına kadar süren hizmetlerimizde, içinde olduğumuz projenin genel anlamda kaliteli sonuçlar elde etmesi hedeflenmektedir. Bu düşünceyle tüm detaylar büyük bir dikkatle planlanmaktadır

Yaşam alanlarımızın çevreyi koruyacak şekilde tasarlanması, dünyanın geleceği için kaçınılmazdır. Biz de hem çevre hem de işletme yönüyle konuyu sürdürülebilir kılacak alternatif çözümler sunmaktayız.

Yüksek teknoloji kullandığımız ürünlerimizin Türkiye’de üretilmesinin gurur ve avantajlarını yaşamaktayız. Sunmuş olduğumuz sistemlerle, işletmelerin verimliliği arttırılmakta, sorunsuz hizmet sunulmaktadır.

Kullanıcılarımızdan gelen tavsiyeler, dünyadaki gelişmeler ve ARGE çalışmalarımızın sonucunda tüm hizmet fonksiyonlarımız sürekli geliştirilmekte, mevcut imkanlardan minimum maliyetle daha fazla verim elde etmenin yolları aranmaktadır.

Son yıllarda vücuda gelen büyük projelerin büyük çoğunluğunda ve misafir mutluluğunun tek hedef belirlendiği tüm projelerde tercih edilmiş firma olmanın verdiği sorumlulukla, sunmuş olduğumuz hizmetlerin toplam fayda ve kalitesini daha da yukarı taşımak için elimizden gelen gayreti gösterme sorumluluğunun bilincindeyiz.

MİSYONUMUZ

2A GRUP, özellikle çok katlı yüksek yapılarda otopark kapasite ihtiyaçlarını en ekonomik ve en kullanışlı şekilde çözecek, çevreci ve kullanıcı dostu tasarımları yapmak, bu otoparkların işletme süreçlerinde oluşacak ihtiyaçlarını öngörerek bunların çözümüne dönük otomasyon sistemleri üretmek ve uygulamak amacı ile kurulmuş bir organizasyondur. Bunun yanı sıra yüzlerce projede edinilmiş olan tecrübenin avantajlarının sahaya yansıtıldığı işletme ve yönetim hizmetleri de verilmektedir. Son yıllarda hayata geçirilmiş olan projelerin hemen hemen tamamında, danışmanlık/otomasyon sistemleri/işletme fonksiyonlarından biri yada birkaçı ile katkıda bulunulmuştur.

VİZYONUMUZ

Her zaman “Önce İnsan” dedik. Dolayısıyla kullanıcıların, içinde zaman geçirmekten keyif alabilecekleri, konforlu, güvenli, çevreci ve teknolojik otoparklar yapmayı hedefliyoruz. Bu sayede sektörü çok daha iyi bir noktaya taşıyabileceğimize, motorize hayatı daha yaşanır kılacağımıza ve uluslararası arenada model alınacak projeler ortaya çıkartacağımıza inanıyoruz.
Ayrıca kullanıcıların konuyu sahiplenmelerinin de büyük bir katkı sağlayacağı bilinciyle çeşitli sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirerek, daha güzel bir dünyada daha huzurlu bir trafikte yaşamaya gayret eden kişiler topluluğumuzu organik olarak büyütmeye gayret etmekteyiz.